Neklidné dítě

Každé dítě má vlohy i talent pro různé činnosti. Záleží na tom, kolik času, našeho zájmu a lásky mu věnujeme. Nic, co pro dítě uděláte, co do něj vložíte, nepůjde na zmar.

Hra s dítětem, ačkoliv si můžete připadat jako šašci na provázku, má pro Vaše dítě nesmírný význam. Nejdůležitější je Vaše přítomnost, zaujetí, které do hry vkládáte a radost, kterou společně prožíváte. Toto nelze nahradit ničím. Žádnou drahou hračkou, žádný zážitkem, který mu zaplatíte.

Jen si to spolu užít!

Někdy se objeví potíže. Neposlouchá, dělá, že mi nerozumí. Pořád mu něco padá z ruky. Nezavazuje si tkaničky. Na kole buď letí, nebo padá. Ach, jo (napadá Vás), to se asi nikdy nenaučí. Pořád je jako splašený. Má snad v sobě hadí ocásky.

Je možnou příčinou Vašeho zneklidnění LMD (lehká mozková dysfunkce, nyní nově ADHD, nebo ADD).

Diagnostiku provádí neurolog.

Možná se také nekdy cítíte bezmocní, vyčerpaní a zoufalí, když se snažíte dokončit úkol, který Vám nejde, na který možná si říkáte, ani nestačíte.

Takhle se cítí dítě s LMD nad úkolem!

Dítě, které trpí poruchou soustředění (koncentrace pozornosti) či poruchou učení, je skutečně ve své snížené schopnosti (dysfunkci),  neschopné.

Není neochotné, hloupé, nemotorné, zlobivé či ..... (ale to už víte sami, kolik nálepek dokážeme dát....)

Děti s LMD mají skutečně slabou vůli. Sníženou schopnost se soustředit, zvýšený neklid, který způsobuje dráždění nervové soustavy.

LMD je způsobena mikroskopickým nedozráváním některých mozkových center, která mají za následek pomalejší přenos látek (neurotransmiterů), která přenášejí informace.

Proto se také stává, že informaci v tu chvíli vypustí a úkol nevykoná.

Ale "naše" dítě, i když má LMD (ADHD, nebo ADD) chce být úspěšné. Můžeme mu společně pomoci!